Makedonya - Arnavutlu - Kosova Turu 5 gece 6 gün

Üsküp / Kalkandelen / Ohri / Struga / Manastır / Tiran / Prizen / Pristine     5 GECE 6 GÜN

1.Gün - İSTANBUL / ÜSKÜP

Atatürk Havalimanı Dıs Hatlar Gidis Terminali Ezgi Turizm kontuarında sabah saat 10.35’de bulusma. Türk Havayollarının tarifeli uçağı ile saat 12.35’de Üsküp’e uçus, yere saatle 12.55’de varıs ve Otelimize yerlesme ve dinlenme. Yarım saatlik dinlenmeden sonra Üsküp sehir turumuza baslıyoruz. Görülecek yerler arasında Đsa Bey Camii, Sultan Murad Camii ve Saat kulesi, Üsküp kalesi, Vilayet konakları, Mustafa Pasa Camii, Kursunlu Han, Bedesten, Sulu Han, Çifte Hamam, Murat Pasa Camii, Kapan Han, Davutpasa Hamamı, Tas Köprü, Üsküp sehir merkezi. Otele dönüs aksam yemeği için hazırlık ve hareket. Aksam yemeği. Dükkâncık Camii ziyaret ve otele dönüs.

2.Gün - ÜSKÜP / KALKANDELEN /STRUGA

Otel’de alınan sabah kahvaltısından Vodno dağından Üsküp’e panormaik bakıs. Matka kanyonun gezilmesi. Üsküp Türk çarsısına dönüs, alıs veris için serbest zaman. Öğle yemeği. Kalkandelen’e hareket. Kalkandelen’e vardıktan sonra sehir turumuza baslıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Alaca Camii ve Harabati Baba Tekkesi ziyareti. Struga’ya hareket, Aksam yemeği Otele yerlesme.

3.Gün - STRUGA / MANASTIR / RESNE / OHRİ

Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Manastır’a hareket. Manastır’a varıp şehir turumuza baslıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Yeni camii, bedesten, konsolosluklar sehri olarak bilinen Manastır’ın Sirok sokak (genis cadde) üzerinde konsoloslukların gezilmesi. Resneli Niyazi konağının görülmesi. Turumuz sonunda Ohri’ye dönüs. Ohri’ye dönüs yolunda Aziz Naum manastırını ve Sarı Saltuk türbesini ziyaret. Ohri Kalesini gezdikten sonra çarsıya doğru inerken altından cadde geçen Safranbolu evlerine benzer evlerin görülmesi. Tekne turu. Alısveris için serbest zaman. Sturga dönüs, Aksam yemeği, konaklama.

4.Gün - STRUGA / TİRAN / PRİZEN

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Otelde kahvaltı. Halveti Tekkesi ziyareti. Öğle yemeği (ünlü Ohri alabalığı). Çarsıda gezinti. Sehir gezimiz sonunda Arnavutluk’a geçiyoruz. 20. yy boyunca savaslar içinde kalmıs ve 40 yıl boyunca Enver Hoca diktatörlüğünü yasamıs, Balkanlar’ın doğal ülkesi Arnavutluk’un baskenti Tiran’a varıyoruz. Göreceklerimiz arasında Ethem Bey Camii, tarihi saat kule, Ulusal müze, Parlamento ve Basbakanlık binaları ve Đskender Bey meydanı. Đskodra’ya hareket. Đskodra sehir gezisi.Turumuz sonunda Prizren’e hareket ediyoruz. Prizren’e varıs. Otele yerlesme. Aksam yemeği.Otelde konaklama.

5.Gün - PRİZEN

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Prizren sehir turumuza baslıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Sadi ve Halveti Tekkeleri, Mehmet Pasa Hamamı, Sinan Pasa Camii, Arasta Camii, Namazgah ve Sehir turu. Prevalac tepesinde öğle yemeği. Prizren’e dönüs. Alısveris ve serbest zaman. Aksam yemeği. Otelde konaklama

6.Gün - PRİZEN / PRİSTİNA / İSTANBUL

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Pristine’ye hareket. Murat Hüdavendigar’ın Türbesi’ni ziyaret. Pristina Havalimanı’na gelis. Türk Havayolları uçağı ile saat 14.35’de Đstanbul’a uçus ve yerel saatle 17.05’de Đstanbul’a varıs.

Bir baska Ezgi Turizm organizasyonunda bulusmak ümidiyle

div>